Новини

 

У зв’язку з перевантаженістю сайту всі актуальні новини дивіться у групі та на сторінці у Фейсбук 

Потрібно для військових в зоні АТО:

 

- Кава; - Чай; - Приправа овочева суха; - Солодощі, горіхи; - Лимони; - Вітаміни; - Цигарки;- Одноразові склянки, глибокі тарілки, - Спальні мішки ; -  Рукавиці тактичні;  - Рюкзаки;  - Шкарпетки; - Білизна

 

Все,чим Ви зможете допомогти нашим воякам,приносьте у Народний Дім,по вул.Народній 8,м.Стрий, щодня з 10-00 до 17-00.

23 травня в Стрию відзначили День  Героїв

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв.

Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

Свято Героїв нагадує про  велич  духу  українських вояків – борців за волю України і є символом незборимості Української Нації.

 У суворі роки німецької окупації, у час протибільшовицької збройної боротьби, українці на чолі з ОУН вшановували пам'ять Героїв.

 

Цей день відроджує  в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму – від  лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби (24 травня 1742 р. помер Гетьман України Пилип Орлик), січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН – до сьогодення і нових героїв, які  загинули, захищаючи східні кордони України від москаля.

Відповідно до української національної ідеї має бути створена власна світоглядна система, яка передбачає встановлення власних державних свят. Одним з таких свят має бути Свято Героїв, бо воскресають лише там, де є могили.  Борці за волю України, які загинули в боротьбі з ворогом залишилися нескореними. Їх гаслом було "Здобудеш Українську державу або загинеш у боротьбі за неї.

Також ми вшановуємо живих героїв України, ветеранів національно-визвольної боротьби, що чинили опір колонізації України, які є взірцем служіння українській нації для сучасної молоді.  Одним із десятків тисяч українських  чоловіків, які  зрозуміли, що «нам, українцям, задарма ніхто нічого не дасть, а без своєї армії, свідомої та боєздатної, просто не було що робити» -  став Леонід Муха (народився 23 травня 1926 року в Варшаві в родині українського емігранта. Німецько – совєтська війна застала хлопця в Стрию, де навчався у фельдшерсько-акушерському училищі. Був свідком  злочинів, які залишили енкаведисти у Стрийській тюрмі.  Зголосився в 1943 році  добровольцем в Українську Дивізію. Леоніда Муху репатріювали в СРСР і заслали на 8 років до ГУЛАГу, всього провів 25 років у таборах СРСР. Повернувся в Україну у м. Миколаїв-Дністровський, звідки походила його жінка. Ще донедавна очолював Крайову управу Галицького братства ветеранів УД УНА).

У своїх спогадах Леонід Муха говорить: «То були буремні роки, коли сотні тисяч юнаків, виховані в любові до України, рвалися до бою з жорстоким ворогом. Ми його не шукали, бо він був уже 350 років».

 

Цей же ворог – москаль- знову напав  сьогодні на нашу Україну.  І знову  піднялися на війну тисячі українських  добровольців та вояків української армії. Вони – наші нові герої. І сьогодні ми  згадуємо про них.

19 травня в Стрию ГО Майдан Стрийщини та ГО Розвиток громади  організували ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

19 травня у Стрию вже вдруге ГО "Майдан Стрийщини" організував загальноміське свято "День вишиванки".  Планували і провели святкування разом з ГО "Розвиток громади". Розпочалося святкування о  14.00 год.  флеш-мобом "Вишитий міст", який "вишили" студенти Стрийського коледжу ЛНАУ. Святково вдягнені стрияни пройшлися урочистою ходою центральною вулицею міста. Основне дійство відбулося на майдані Незалежності. У вишиванку представники ГО "Розвиток громади"  "вдягнули" і пам'ятник "Будителям". Патріотичні пісні, флешмоби «Вишитий рушник» та «Вишита карта України» , гаїівки - усе це мало неабиякий український колорит.  "Родзинкою" "Дня вишиванки" у Стрию була демонстрація стародавньої української ноші, яку для такого урочистого випадку дістали зі скрині Стрийського краєзнавчого музею "Верховина". Вісім юних стриянок у автентичних одностроях очолили урочисту ходу, а  газета  "Фортуна" влаштувала для дівчаток фотосесію на згадку (світлини Наталії Карпенкової). Дівчаток  після завершення  свята пригостила  "Етно-піцерія" (Олег Новіков).  Виступали молодіжні гурти: ансамбль !Фієста", хореографічний колектив Народного дому с. Лисятичі "Калина", переможці обласних конкурсів художньої самодіяльності з ВПУ № 8. Відбувся конкурс "українська пара - український звичай". Переможців пригощала піцерія "Челентано" (Сергій Грицьків). Розпочали нову серію плетіння маскувальних сіток ( маємо велике замовлення).  На святі ВИШИВАНКИ були присутні  також малюки у вишиванках.  Однокласники хворого на апластичну анемію Шведа Максима передали йому свої побажання, звернувшись до хлопчика через телеекран. Продовжували збирати пожертви для лікування  волонтерки Лідії Керницької. Перед цим днем Ліда особисто напекла своїх фірмових кексиків, які  на Майдані Незалежності  волонтери пропонували мешканцям. Особливо важливим автори святкування рахують  підтримку ініціативи ГО Майдан Стрийщини про відзначення ДНЯ ВИШИВАНКИ на державному рівні, про що написали відкритого листа Президенту України Петру Порошенку. 

До Дня матері організували концерт за участі заслуженої артистки України Наталії Дитюк та лауреата міжнародних конкурсів  Віталія Загорбенського

15 травня в музичній школі ім. О.Нижанківського відбувся неповторний концерт відомих українських співаків Наталії Дитюк та Віталія Загорбенського присвячений Дню матері. Від ГО "Майдан Стрийщини" дякуємо за гостинність директору музичної школи Богдану Петровичу та завучу Галині Степанівні. Зустріч стала теплою і родинною для переселених і волонтерів. Дізналися про жінку, яка народила 13 дітей, пані Надію Замулу, має 69 років, проживає в с. Ланівка. Одна з її доньок, волонтерка Марічка Графова, розповіла, що мама завжди опиралась у вихованні дітей тільки на свої сили і свою родину. Лідія Ковальська розповіла про традиції святкування Дня матері. Олена Сікілінда читала свої поезії. Маленька переселенка Анастасія Яхвіна грала на фортепіано. Наталія Дитюк та Віталій Загорбенський побажали присутнім жити в любові і радості.

В Стрию з ініціативи громадських організацій Стрийщини відбулося віче присвячене підтримці Надії Савченко. Віче прийняло резолюцію

 ВАЖЛИВО! ТЕРМІНОВО!

У Стрию за ініціативи ГО «Майдан Стрийщини» проведено конкурс плакатів на тему : «Україна – це Європа».

            За результатами онлайн-голосування переможцем визнано плакати представлені ВХПУ №16.

            Абсолютно дотрималися теми, показали цікаві ідеї, талановито зобразили Євромайдан  студенти Стрийського коледжу.

            Найкраще сценічно представили  і оформили свої роботи представники ПТУ № 8.

            Тому вказані вище заклади отримують перше місце.

 

            2 місце заслужило ПТУ №34 – за талановите художнє виконання і дотримання теми конкурсу.

            3 місце присуджено молодіжному крилу ГО Майдан Стрийщини – «Бойові бджоли» - дотримана тема конкурсу та показана роль України в майбутній Європі.

            Серед шкіл міста комісією визначено:

3 місце – плакат представлений ЗОШ №2 (хоча теми не дотримано).

2 місце – плакати, представлені гімназією (тема плакатів «Революція гідності»).

1 місце – ЗОШ №8 (дотримана тема, малюнок виконано на полотні).

            Хочеться звернути увагу на плакат ЗОШ №7 – «Вільні творять майбутнє». Хоча плакат виконано просто, але дуже влучно передана суть прагнень Євромайдану – вільна Україна – у вільній Європі.

            Решта учасників конкурсу, хоча і не дотрималися теми, але показали, що справа Майдану в руках молоді, яка  пам’ятає своїх героїв та готова змінювати Україну на краще.

            Дякуємо всім за участь.

25 листопада 2015 року  молодь Стрийщини нагадала  про Євромайдан.          

Саме про  життєву необхідність змін та  засудження силових методів влади  говорили 23 листопада  2013 року на віче у Стрию.   Через соціальні мережі згуртувалася молодь  у Стрию і вийшла на Майдан для  підтримки студентів у Києві. Тоді ж відбувся  перший марш на підтримку Євроінтеграції,  урочиста хода з великими прапорами України та Євросоюзу,  співали  Оду Радості (гімн Євросоюзу) Бетховена та мали   наївні сподівання, що мирними протестами можна  швидко змінити майбутнє. 

І завирували МАЙДАНИ по всій Україні. І підтвердилися слова великого українського поета Василя Симоненка:

«Народ мій є! Народ мій завжди буде!

Ніхто не перекреслить мій народ!» 


Молодь доводить, що вона Є і  Майдан діє!!!

 

Протягом тижня діяльність в організації залежала від правильного використання промо-кодів. Так, ми від них залежимо, бо мають промо-коди короткий термін використання і треба швидко зібрати вантаж та відправити нашим воякам. Дякуючи учням школи с.Угерсько поїхали до Юри в Артемівськ домашні закрутки та теплі речі. Разом з Тарасом прибули в Анадоль дитяча література, відеозвернення, малюнки та листи дітей стрийської школи №5. Ваші книжки та листи доповнять чудовий український куточок школи с.Анадоль. А ще ми отримали дуже цікавого листа з Маріуполя від Людмили Миколаївни. Лист прийшов разом з "Чорним сонцем", в якому прописаний Статут дружини азовця:"...Дружина азовця ніколи не повинна забувати, що вона на голову вище інших жінок. ...Обмундирування дружини має бути модним і перебувати в експлуатації до терміну, встановленого чоловіком...Дружина азовця повинна бути національно свідомою, морально стійкою, вміти знищити у суперечці будь-якого українофоба"...

15 жовтня відвідали Львівський госпіталь разом з учнями ЗОШ №4. Діти школи назбирали дуже багато солодощів і вирішили відвезти їх в госпіталь до дня захисника України. Пройшли по всіх поверхах одного з корпусів, привітали поранених та побажали скорого одужання. Познайомилися з Ніною Василівною, яка працює в госпіталі та одночасно є головою спілки ветеранів госпіталю. Це ЛЮДИНА з великим серцем, яка робить все можливе для поранених, щоб їм не було самотньо.

Посвята волонтера громадської організації "Майдан Стрийщини"
vfk 007.jpg
JPG Image 1.0 MB

14 жовтня відбулися посвяти у "Бойові  бджоли" на парафії релігійної громади української греко-католицької церкви Блаженного священномученика Миколая Чарнецького. Діти повторювали: "Я твердо вірю в волонтерські душі, я твердо вірю в душі небайдужі, я твердо вірю, що любов від Бога та віра щира - наша перемога! Я ПРИСЯГАЮ!"

Дякуючи пожертвам громад сіл Баня Лисовицька та Лисовичі відправлено більше 1,5 тони вантажу нашим воякам у Волноваху, Маріуполь, Сєвєродонецьк.

Естафету плетіння маскувальних сіток підхопили парафіяни села Лисовичі, Моршина та села Довге. В школі села Лисовичі відбулась посвята у молодіжну волонтерську  спільноту "Бойові бджоли Стрийщини". Триває робота в рамках оголошеної нами акції "МИ - ДІТИ УКРАЇНИ": діти пишуть листи одноліткам, роблять відеозвернення, збирають дитячі книжечки для дітей східної України.

 У нашої громадської організації виростають крила. Поки що це крильця "Бойових бджіл". 12 вересня 2015 року на парафії с.Баня Лисовицька біля могили Героя України Тараса Бруса, який загинув в зоні АТО, відбулась за благословення отця Михайла Коцуровського посвята "Бойових бджіл" у волонтери. Під керівництвом Галини Горін та Адріана Садовського "Бойові бджоли" організувалися в перший рій, який очолила Роксолана Палюк. 

ГО "Майдан Стрийщини" з 8 липня 2015 року оголосила марафон по плетінню маскувальних сіток. Плетемо маскувальні сітки на Площі Ринок. Приєднуйтеся.

 Вояки з різних підрозділів зустрічаються в Народному Домі. Юрович Дмитро (учасник бойових дій в АТО) зустрів своїх побратимів з батальйону "Київська Русь".

Звіт 3 міс. 2015.doc
Microsoft Word Document 55.5 KB

Свідомість та добросердечність громадян Стрийщини показав Великдень. До Великоднього кошика нашим захисникам стрияни поклали паски, ковбаси, шинки, шпундерки, бурячки, хрін, крашанки та писанки, солодощі - пляцки, цукерки, компоти, соки,  масло, сир, лимони "Бандерівські"... Мусіли також додати більше 300 пачок цигарок. Намагалися не забути нікого і по - можливості послати у всі підрозділи, де є наші стрияни. Відправлено в: Гірське - 1020 кг, Миргород - 612 кг, Артемівськ - 20 кг, Лисичанськ - 82 кг, Сватове - 34 кг, Цюрупінськ - 204 кг, Маріуполь (разом з управлінням Стрийською єпархією) - 815 кг, Чугуїв - 11 кг, Сєвєродонецьк - 91 кг, Новоайдар - 33 кг, Покровське - 23 кг. Відвезли Великодні набори  також в Яворів, де пригостили не тільки стриян, а й тих вояків, які далеко від хати,  з інших областей України та хотілося, щоб цей день став для них радісним.

Велика подяка всім, хто поділився своєю радістю з вояками.

Христос Воскрес! Воскресне Україна!

Триває четверта хвиля мобілізації.
Прохання постійно.docx
Microsoft Word Document 14.3 KB

10 березня 2015 року на Майдані Незалежності в Стрию за ініціативи ГО "Майдан Стрийщини" зорганізовано спільне виконання ГІМНУ УКРАЇНИ. В цей же час в декількох місцях міста також звучав ГІМН УКРАЇНИ. Акція присвячена 150 - літтю першого публічного виконання ГІМНУ.